czesanie psa na wiosne

Każdy opiekun czworonożnego pupila wie, jak trudnym wyzwaniem jest okres intensywnego linienia. Niestety psy zapewniają takie atrakcje zarówno wiosną, jak i jesienią zmieniając swoje futro na bardziej dostosowane do pogody. Przetrwanie wiosennego gubienia sierści może być uciążliwe dla wszystkich. Jednak można pomóc przyjacielowi w usunięciu starego grubego zimowego futra. Wystarczy go częściej czesać. Taki zabieg pozwoli na szybsze pozbycie się niechcianej sierści i odciąży psa. Jednocześnie pomoże odpowiednio zadbać o czystość mieszkania i wyeliminować problem znajdowania sierści na wszelkich możliwych powierzchniach. Częstsze czesanie odpowiednio przystosowaną do tego celu szczotką  Fiboo ułatwi ten okres i przyśpieszy cały proces.

Wybór szczotki dla psa ma znaczenie

Wybór odpowiednich akcesoriów dla zwierząt może być skomplikowany. Szczotka powinna być miękka, aby nie sprawiać bólu zwierzakowi, jednocześnie dobrze wyłapując sierść. Ponadto powinna być łatwa w utrzymaniu czystości. Dobra szczotka dla psa zapewni odpowiedni komfort zwierzakowi, zachęcając go do częstszego czesania — bardzo ważnego podczas linienia. Z tego powodu szczotka dla psa Fiboo stworzona została po to, aby jak najbardziej ułatwić cały proces zarówno pupilowi, jak i jego właścicielowi. Miękkie tworzywo wykorzystane do produkcji zapewnia komfort i wygodę zwierzakowi, jednocześnie dokładnie zbierając i wyczesując sierść. Wodoodporność pozwala na szybkie wyczyszczenie szczotki. Ponadto specjalny kształt dostosowany do dłoni ułatwi opiekunowi wyczesywanie.

Bezpieczne materiały

Bezpieczeństwo akcesoriów dla zwierząt jest niezwykle ważne. Nigdy nie wiadomo kiedy pies postanowi ugryźć taką szczotkę. Ponadto niebezpieczne materiały mogą także powodować podrażnienia i uczulenia u pupila. Na szczęście szczotka Fiboo została wykonana z bezpiecznych materiałów, które nie są szkodliwe dla zwierząt. Brak szkodliwych substancji czyni ją przyjaźniejszą dla zwierzaka, nie wywołując reakcji alergicznych ani podrażnień. Opiekun nie musi się także martwić ugryzieniem takiej szczotki przez psa. W ten sposób zwierzak może cieszyć się zdrową i lśniącą sierścią i pozbyć się nadmiernej ilości sierści w bezpieczny sposób. Zastosowanie ekologicznych materiałów dodatkowo sprzyja dbaniu o środowisko, w którym żyje ulubieniec.

Ekologiczna szczotka — praktyczność i wygoda

Jak się okazuje, produkty dla zwierząt również mogą być ekologiczne. Dzięki wybieraniu takich produktów wspiera się dbanie o środowisko tak ważne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Szczotka Fiboo tak jak inne produkty polskiej marki zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów ekologicznych. Akcesoria dla zwierząt lubią się szybko zużywać, zwłaszcza gdy pupil postanowi sprawdzić, czy nadaje się na gryzak. Wykorzystanie ekologicznego materiału zapewnia szybszy rozkład produktu i mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Ponadto użycie takich materiałów jest w pełni bezpieczne dla zwierzaka, eliminując z jego otoczenia sztuczne i szkodliwe materiały mogące powodować szkodliwe skutki zdrowotne. Z tego powodu w trosce o planetę i zdrowie czworonożnych przyjaciół warto wybierać ekologiczne akcesoria nie tylko służących do jedzenia, ale również mające kontakt z ich skórą.

Wiosenne gubienie sierści nie musi być uciążliwe. Częste czesanie przy użyciu ekologicznej i bezpiecznej szczotki skróci czas gubienia sierści i zapewni większy komfort psu i jego opiekunowi.

O autorze

Fiboo.pl | + więcej wpisów

Specjaliści Fiboo poświęcają każdą wolną chwilę na zgłębianie swojej pasji, którą są psy i koty. Czytamy, poznajemy, studiujemy - a przede wszystkim obserwujemy nasze zwierzaki, aby poznawać ich nawyki, preferencje i oczekiwania. Naszą wiedzę przenosimy na tego bloga, abyście i Wy mogli jeszcze lepiej odwzajemniać ich miłość i oddanie. Zachęcamy do czytania naszych porad i ciekawostek.

Koszyk

Back to Top