Niewielkie oznaczenia o ogromnym znaczeniu.

Europejska norma ISO 11469:2016, mówi precyzyjnie o sposobie oznaczania produktów, natomiast nie opisuje jednoznacznie wymogu znakowania wyrobów.

W związku z tym, wielu producentów nie wykonuje takich oznaczeń, które w procesie recyklingu, pozwoliłyby na jednoznaczne identyfikowanie rodzaju tworzywa.

Nasze produkty zarówno na opakowaniach jak i na wyrobach oznaczone są takimi symbolami.

Przykładowe oznaczenie :

W przypadku miski, produkt składa się z dwóch materiałów – miski oraz gumek antypoślizgowych. Są one wykonane z dwóch różnych materiałów dlatego nie są połączone w sposób trwały.

Gumki są demontowalne. W  przypadku ich recyklingu w łatwy sposób będzie można oddzielić je od siebie.

Wielkim problemem dla recyklingu są produkty trwale połączone, składające się z wielu różnych tworzyw, które w tym momencie nie mogą trafić do ponownego przetworzenia.

Kupując produkty poprawnie oznaczone, dbamy razem o poprawę sprawności systemu recyklingu tworzyw sztucznych.

O autorze

Fiboo.pl | + więcej wpisów

Specjaliści Fiboo poświęcają każdą wolną chwilę na zgłębianie swojej pasji, którą są psy i koty. Czytamy, poznajemy, studiujemy - a przede wszystkim obserwujemy nasze zwierzaki, aby poznawać ich nawyki, preferencje i oczekiwania. Naszą wiedzę przenosimy na tego bloga, abyście i Wy mogli jeszcze lepiej odwzajemniać ich miłość i oddanie. Zachęcamy do czytania naszych porad i ciekawostek.

Koszyk

Back to Top