Mata do lizania dla psa

Produkty dla zwierząt powinny być nie tylko bezpieczne, lecz także zgodne z nurtem ekologicznym. Dlatego te na prawdę nowoczesne i wysokiej jakości są przyjazne środowisku naturalnemu, a tym samym zgodne z zasadami ekologii. Dobre akcesoria dla zwierząt gwarantują racjonalną gospodarkę odpadami, co przekłada się na mniejszą ilość zalegających na wysypiskach śmieci tworzyw sztucznych.

Ekologiczna i kreatywna zabawa dla Twojego zwierzaka

Maty lizawkowe to specjalne produkty, których zadaniem jest spowalnianie jedzenia. Wykonane są z bardzo miękkiego tworzywa, które jest delikatne dla języka oraz jamy ustnej czworonogów. Jednocześnie tworzywo to wyróżnia się wysoką przyczepnością do podłoża. Dzięki czemu w trakcie jedzenia nie dochodzi do przesuwania się maty. Jest to niezwykle ważny, gdyż przesuwająca się miska lub mata mogłaby prowadzić do poirytowania zwierzęcia. Ponadto wówczas mogłoby dochodzić do rozsypywania się pożywienia dookoła. Specjalnie stworzony rant maty jest na tyle wysoki, aby skutecznie chronić przed wysypywaniem się jedzenia oraz rozlewaniem wody. Dlatego w czasie, kiedy zwierzę spożywa posiłek, w przestrzeń dookoła pozostaje czysta.

Mata do lizania dla psa może być także idealną zabawką dla czworonoga. W szczególności psy uwielbiają wylizywanie jedzenia, aby miska lub mata pozostała idealnie czysta. Działa to na zwierzę uspokajająco oraz relaksująco. Maty polecane są zwłaszcza dla tych zwierząt, które spożywają posiłek zbyt szybko, co mogłoby mieć negatywne skutki na ich zdrowiu.

Ekologiczne maty do lizania dla psów

Istotnym elementem maty do lizania spowalniające jedzenie jest tworzywo, z którego ona powstała. Tworzywa te pochodzą z recyklingu, aby w ten sposób nadać im nowe życie, a jednocześnie świadomie podchodzić do kwestii dbania o środowisko naturalne. Właściwa gospodarka odpadami jest niezbędna do tego, aby ratować surowce naturalne naszej planety. Maty spowalniające jedzenie są zatem połączeniem nowatorskiego designu z bezpiecznymi dla zwierząt produktami. Do produkcji mat wykorzystuje się butelki Pet. Jednocześnie podczas procesów produkcji ogranicza się do minimum z używanie materiałów oraz surowców naturalnych. Bardzo ważne okazało się również wyeliminowanie opakowań foliowych. Jest to zatem duży krok w kierunku dbałości o środowisko naturalne.

Oprócz ekologicznego podejścia liczy się również bardzo wysoka jakość wykonania spowalniaczy jedzenia. Wszystkie wykorzystane materiały są bezpieczne dla czworonogów, natomiast ich skład nie zawiera szkodliwych komponentów. Są to produkty innowacyjne, a jednocześnie dostępne w atrakcyjnych cenach. Ponadto koszty zakupu spowalniacza jedzenia są bardzo niskie zwłaszcza w porównaniu do kosztów leczenia weterynaryjnego, które byłoby konieczne w przypadku zaburzeń układu pokarmowego czworonoga. Maty spowalniające jedzenie to także doskonała zabawa dla czworonoga, a także możliwość odstresowania się. Mniejsze tempo spożywania posiłku jest bardzo ważne zarówno dla kota jak i dla psa. Wówczas nie dochodzi do transferu do żołądka zbyt dużych ilości powietrza. Natomiast elastyczny materiał sprawi, że pupil nie podrażnij nosa ani języka w trakcie jedzenia.

Nasze maty do lizania znajdziesz w super cenie, pod tym linkiem.

O autorze

Fiboo.pl | + więcej wpisów

Specjaliści Fiboo poświęcają każdą wolną chwilę na zgłębianie swojej pasji, którą są psy i koty. Czytamy, poznajemy, studiujemy - a przede wszystkim obserwujemy nasze zwierzaki, aby poznawać ich nawyki, preferencje i oczekiwania. Naszą wiedzę przenosimy na tego bloga, abyście i Wy mogli jeszcze lepiej odwzajemniać ich miłość i oddanie. Zachęcamy do czytania naszych porad i ciekawostek.

Koszyk

Back to Top