ekologiczne artykuły dla zwierzat

Dbanie o ekologię jest ważne dla zachowania jak największej jakości życia na naszej planecie. Ograniczanie ilości produkowanego plastiku, a także oszczędne korzystanie z surowców odnawialnych z pewnością przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ważne są zarówno działania podejmowane przez światowe organizacje czy państwa, lecz także te które może realizować w każdy z nas. Tym samym warto ograniczać ilość kupowanych przedmiotów, zwłaszcza tych, które wykonane są z plastiku. Nadmierny konsumpcjonizm nie tylko powoduje utratę środków finansowych, lecz także prowadzi do silnego zanieczyszczenia środowiska. Odnosi się to także do kwestii utrzymania zwierząt. Kupując zarówno pożywienie jak i akcesoria dla swoich psów czy kotów należy zwracać uwagę na ich pochodzenie, a także szczegółowo analizować ich skład.

 

Świadome podejście do ekologii

Świadome podejście może ochronić pupila przed pojawieniem się reakcji uczuleniowych oraz innych problemów zdrowotnych. Duże znaczenie ma przy tym wybór właściwej miski. Sposób w jaki pies zjada swoje pożywienie najczęściej opiera się na końcowym oblizywaniu miski w celu dokładnego zjedzenia wszystkich resztek pokarmu. Powoduje to, że pies ma bezpośredni i długotrwały kontakt z powierzchnią miski. W przypadku kiedy jest ona wykonana z niskiej jakości materiałów, takich jak plastik czy inne tworzywa sztuczne, może dochodzić do powstawania alergii oraz uczuleń. W skrajnych przypadkach pies może odmówić jedzenia. Tym samym oferujemy naszym klientom najwyższej jakości miski polskiej produkcji wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu oraz materiałów w pełni biodegradowalnych. Są one przebadane pod względem wpływu na zdrowie zwierząt, a także posiadają stosowne atesty. Oferujemy także szeroki wybór akcesoriów, które pozbawione są szkodliwych materiałów. Jednakże w pełni ekologiczne zabawki można wykonać także samodzielnie wykorzystując do tego stare ubrania lub niepotrzebne przedmioty. W naszej ofercie odnaleźć można także w pełni biodegradowalne woreczki na odchody zwierząt. Można je wykorzystać między innymi podczas spacerów z psem.

 

Kupujesz akcesoria dla zwierząt? Postaw na ekologię!

Wybierając właściwą miskę dla swojego czworonoga warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim kluczowa jest wielkość miski oraz jej głębokość. Koty preferują płaskie naczynia, które będą stosunkowo szerokie, co nie doprowadzi do kontaktu wąsów kocich ze ściankami naczynia. Natomiast w przypadku psów dużo lepszym wyborem będą głębokie miski. Ponadto aby skutecznie zapobiegać przemieszczaniu się miski w czasie posiłku psa warto dokupić dodatkowe gumki antypoślizgowe. Dzięki temu miska nie będzie przemieszczać się po całym pomieszczeniu, co nie doprowadzi do sfrustrowana się zwierzęcia. Ekologiczne maty antypoślizgowe można umieścić pod miską zwierzęcia. W naszej ofercie znajdują się zarówno maty antypoślizgowe pod jedną jak i pod dwie miski. Dodatkowo warto zakupić także matę pod kuwetę. Zapewni ona wysoki komfort naszym zwierzętom. Nowoczesny design i szeroka gama kolorystyczna pozwala na wybór misek i akcesoriów zgodnie ze swoimi predyspozycjami estetycznymi.

O autorze

Fiboo.pl | + więcej wpisów

Specjaliści Fiboo poświęcają każdą wolną chwilę na zgłębianie swojej pasji, którą są psy i koty. Czytamy, poznajemy, studiujemy - a przede wszystkim obserwujemy nasze zwierzaki, aby poznawać ich nawyki, preferencje i oczekiwania. Naszą wiedzę przenosimy na tego bloga, abyście i Wy mogli jeszcze lepiej odwzajemniać ich miłość i oddanie. Zachęcamy do czytania naszych porad i ciekawostek.

Koszyk

Back to Top