Przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszych produktów.

Procedury stosowane w naszej firmie  świadczą o przestrzeganiu zasad dobrej praktyki produkcyjnej jak również umożliwiają identyfikację przedsiębiorstw, z których firma otrzymała materiały wykorzystywane do wytwarzania produktów końcowych, oraz dokumenty stanowiące o składzie i bezpieczeństwie stosowania tych materiałów (np. Karty Techniczne, Karty Charakterystyki).

O jakości i bezpieczeństwie stosowania naszych wyrobów świadczą wyniki testów przeprowadzonych w renomowanych, niezależnych laboratoriach, które dowodzą, że właściwości naszych produktów przewyższają limity wynikające z rozporządzeń UE.

Badania podstawowych właściwości produktów FIBOO zostały wykonane w akredytowanym laboratorium analitycznym D-PL-11060-03-00 w Stuttgarcie i Halle w Niemczech.

Zebrane dane nie wykazały obecności substancji objętych obowiązkiem rejestracji REACH, co oznacza, że ​​w procesie produkcyjnym marki FIBOO nie użyto żadnych substancji niebezpiecznych.

Produkty FIBOO nie zawierają metali ciężkich, ftalanów ani wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA, PAH). Produkty FIBOO spełniają wymagania AfPS GS 2019: 01 PAH dla materiałów kategorii 1, dopuszczonych do kontaktu z żywnością  lub mających długotrwały kontakt ze skórą. Produkty marki FIBOO charakteryzują się zatem wyjątkowo wysoką jakością i bezpieczeństwem dla zwierząt.

Produkty FIBOO uzyskały bardzo dobre wyniki testów migracji globalnej, które są powszechnie stosowane do oceny wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Pomimo tego, że miski rPET wykonane są z materiału pochodzącego z recyklingu spełniają wszystkie niezbędne normy i są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

O autorze

Fiboo.pl | + więcej wpisów

Specjaliści Fiboo poświęcają każdą wolną chwilę na zgłębianie swojej pasji, którą są psy i koty. Czytamy, poznajemy, studiujemy - a przede wszystkim obserwujemy nasze zwierzaki, aby poznawać ich nawyki, preferencje i oczekiwania. Naszą wiedzę przenosimy na tego bloga, abyście i Wy mogli jeszcze lepiej odwzajemniać ich miłość i oddanie. Zachęcamy do czytania naszych porad i ciekawostek.

Koszyk

Back to Top